browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Australijskie zwyczaje

Posted by on 28 lutego, 2011

Mieszkańcy: Australijczycy, to naród wyluzowany i dosyć lekko podchodzący do życia. Widać to już na pierwszy rzut oka, kiedy zamierzamy przywitać się z mieszkańcem tego państwa. Australijczyk nie zastanawia się nad tym czy powinien podejść do kogoś i witając się podać rękę lub inaczej witać osobę w podobnym wieku, a inaczej starszą. On po prostu rzuca niezobowiązujące „Hi” bądź  „How are you”.

aborygenkaTradycyjni mieszkańcy Australii, czyli Aborygeni stanowią niewielki procent społeczności tego państwa – jedynie 2,6% ogółu populacji, a większość z nich mieszka na północy kraju, dlatego przybywając do innych rejonów Australii możemy ich w ogóle nie spotkać. Oprócz swobody w kwestii powitania, Australijczycy czują się bardzo swobodnie w pracy, i w życiu towarzyskim. Żyją tak naprawdę jak chcą i nie przejmują się specjalnie tym, że czegoś nie wypada robić. Jednak rdzenni Australijczycy, których jest stosunkowo niewielu, starają się postępować wedle tradycji swojej kultury. W Australii dobrze się żyje nawet osobom ubogim, ponieważ polityka tego państwa sprzyja ludziom z marginesu społecznego. Do tego państwa coraz częściej przybywają przedstawiciele innych kultur, np., mieszkańcy Chin, Wietnamu czy Hindusi, Koreańczycy. Mieszkańcy Australii to ludzie z reguły mili, otwarci i bezpośredni, co czasem może być trochę krępujące.
Jedzenie: Kuchnia australijska bazuje na tradycjach brytyjskich, a także amerykańskich i azjatyckich. Można spodziewać się, że częstym przysmakiem mieszkańców tego kraju będą Fast foody, czyli hot-dogi, frytki, hamburgery lub steki, ale także dania z innych części świata, jak kebab, sushi, ryż  z dodatkami, a nawet pizza i spaghetti. Do picia Australijczycy zamawiają najczęściej wodę soki, a także wino i bardzo lubiane przez nich piwo.
Święta: Do najważniejszych świąt obchodzonych w Australii należą:  Nowy Rok – 1 stycznia, Święto Narodowe Australii – 26 stycznia, Wielkanoc, Dzień Anzac – 25 kwietnia, Urodziny Królowej – drugi poniedziałek czerwca, Boże Narodzenie – 25 – 26 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + sześć =