browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Gdzie Polacy jeżdżą na narty?

Posted by on 22 lipca, 2013

Sporty zimowe są wśród Polaków bardzo popularną formą aktywnego wypoczynku. Najchętniej w okresie zimowym nasi rodacy wyjeżdżają na narty, jednak coraz więcej osób próbuje swoich sił także jeżdżąc na snowboardzie.

Wyjazdy w góry najczęściej planuje się na okres świąteczny lub też ferie zimowe, zwłaszcza, gdy posiada się dzieci. Kilkudniowe wypady na narty to w niektórych rodzinach wieloletnia tradycja. Młodzi ludzie także chętnie wyjeżdżają razem ze znajomymi podszkolić swoje umiejętności w jeździe na nartach. Nie da się jednak ukryć, że w ostatnim czasie to snowboard jest najbardziej popularny, zwłaszcza wśród nastolatków.

Niestety, na zimowe wyjazdy nie wszyscy mogą sobie pozwolić, a jedynie osoby dobrze zarabiające. Ci o przeciętnych zarobkach decydują się z reguły na wyjazdy głównie w okresie letnim.

Od upodobań, ale też od poziomu zarobków, zależy również kierunek zimowych wyjazdów urlopowych. Część Polaków pozostaje w kraju i kieruje się na południe Polski. Najbardziej oblegane miejscowości w czasie zimy to przede wszystkim Zakopane oraz Białka Tatrzańska.

Coraz częściej nasi rodacy wybierają się też w dalsze podróże, gdyż ceny zagranicznych wyjazdów stale spadają. Na narty najchętniej jeżdżą do Włoch i Austrii. Trudno się dziwić. Stoki narciarskie w tych krajach są naprawdę imponujące. To doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Szczególną popularnością cieszy się włoska miejscowość Livigno. Przyciąga ona turystów nie tylko ze względu na możliwość uprawiania zimowych sportów, ale też z powodu niskich cen w sklepach, wynikających z położenia miasta w strefie wolnocłowej.

Nieco tańszą alternatywą jest wyjazd do naszych południowych sąsiadów. Takie kraje, jak Czechy i Słowacja, oferują konkurencyjne ceny, dlatego wielu Polaków bardzo chętnie planuje urlop właśnie w tej części Europy. W wielu przypadkach zakwaterowanie czy opłaty za korzystanie ze stoku są tam znacznie niższe niż w Polsce. Niektórzy decydują się na zorganizowane wyjazdy inni przyjeżdżają do wybranej miejscowości i na własną rękę szukają noclegu. Najlepiej jednak wcześniej zarezerwować miejsce w hotelu lub mniejszym ośrodku.

Więcej na temat zimowych wyjazdów znajdziesz na www.snowtrex.pl.

15 Responses to Gdzie Polacy jeżdżą na narty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − trzynaście =