browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Mahdia w Tunezji – co warto zobaczyć?

Mahdia
Posted by on 30 lipca, 2023

Al-Mahdijja lub Mahdia jest klimatyczną miejscowością położoną nad Morzem Śródziemnym w Tunezji. Położona jest niedaleko Monastyru i Susy. To jeden z popularnych kierunków wypoczynkowych, gdzie na odwiedzających czeka wiele ciekawych atrakcji. Co warto zobaczyć w Mahdii? Jak zorganizować wycieczkę do tego miasta?

Mahdia – podstawowe informacje

Miasto Mahdia jest malownicze i klimatyczne, dlatego z pewnością przypadnie ono do gustu każdemu, kto poszukuje spokojnego i cichego miejsca do wypoczynku na wybrzeżu.

Mahdia ma wielowiekową historię. Jego najstarsza część zlokalizowana jest na półwyspie wysuniętym w morze. To właśnie na tych terenach znajdowało się miasto rzymskie.

Część muzułmańska Mahdii została założona w X wieku. Była ważnym miastem w ówczesnych czasach, ponieważ w zapewniała dostęp do morza i pełniła także ważną funkcję militarną. Obecnie jest to miejscowość znana głównie z rybołówstwa.

Obecnie Mahdia jest bardzo popularną miejscowością wśród turystów. Często jest ona wybierana przez rodziców z dziećmi, ale również przez osoby spragnione odpoczynku w rajskiej scenerii.

Na uwagę zasługują znajdujące się tam plaże, które są bardzo szerokie i czyste. Sprzyjająca pogoda powoduje, że to idealne miejsce do wypoczynku dla wszystkich wielbicieli relaksu w promieniach słońca. Dodatkowo znajdują się tam ciekawe zabytki, które na pewno przypadną do gustu amatorom historii.

Co warto zobaczyć w Mahdii?

Miast oferuje różnorodne atrakcje przeznaczone dla osób spragnionych udanego wypoczynku w Tunezji. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

1. Tradycyjna biała zabudowa

Mahdia to miasto, które przyciąga uwagę swoją tradycyjną zabudową. Białe domy przywodzą na myśl Santorini i wspaniale prezentują się na tle błękitnego nieba oraz niebieskich wód Morza Śródziemnego.

2. Wielki Meczet Hadża Mustafy Hamzy

Zabytkowy meczet znajdujący się w Mahdii. Wielki Meczet Hadża Mustafy Hamzy to obowiązkowy punkt na liście każdego wielbiciela zabytków.

3. Bordj El Kebir

Bordj El Kebir czy Borj El Kebir to starożytny zamek znajdujący się na wyspie Djerba położonej niedaleko Mahdii. Został zbudowany w XIV wieku na ruinach rzymskiego miasta Griba. Obecnie jest jednym z największych atrakcji regionu.

4. Nadmorski cmentarz żeglarski

Zlokalizowany na wybrzeżu morza cmentarz żeglarski jest urokliwym i sentymentalnym miejscem do spacerów.

5. Sakifa El-Khala

Zabytkowa brama Sakifa El-Khala jest jednym z symboli miasta. Stanowi ona pozostałość po starożytnych murach miejskich.

6. Atrakcje dla aktywnych

Osoby zainteresowane spędzeniem swoich wakacji w aktywny sposób mogą również skorzystać z wielu ciekawych propozycji w miejscowości Mahdia. Znajdują się tam między innymi świetne stanowiska nurkowe, trasy do jazdy konnej, groty i jaskinie, które można eksplorować.

Mahdia – jak zorganizować wycieczkę?

Gdy chcemy odwiedzić miasto Mahdia, możemy skorzystać z jednej z dostępnych ofert w biurach podróży. W miejscowości znajdują się nowoczesne obiekty noclegowe zapewniające maksymalny komfort wypoczynku dla turystów.

Można także zdecydować się na zorganizowanie wyjazdu we własnym zakresie, jednak będzie to bardziej wymagające, dlatego oferta biura podróży z pewnością będzie w tym przypadku wygodniejsza.

Najlepiej zdecydować się na wyjazdy w okresie letnim, gdy temperatura sprzyja wypoczynkowi. Tunezja najczęściej odwiedzana jest w okresie od czerwca do września, przy czym sierpień jest najcieplejszym miesiącem.

Przed wyjazdem warto również zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego, dzięki któremu będzie można otrzymać kompleksową pomoc w razie nieprzewidzianych sytuacji, na przykład zachorowania, wypadku czy kradzieży bagażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + czternaście =