browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Sharm el-Sheik – atrakcje

Posted by on 15 października, 2011

Sharm el SheikhSharm El-Sheik to miasto położone w Egipcie, a dokładniej w południowej części półwyspu Synaj. Miasto leży nad brzegiem Morza Czerwonego. Znajduje się w nim wiele atrakcji turystycznych, które chętnie podziwiają turyści. Oto kilka z nich:

Szarm al-Maja – to najstarsza dzielnica, która się znajduje w południowo-zachodniej części miasta, jednym, z bardziej charakterystycznych elementów tej dzielnicy jest bazar o nazwie „Old Market”. W pobliżu dzielnicy znajdują się rafy koralowe, które przyciągają płetwonurków. Szarm al-Maja jest to także nazwą zatoki.

Ras Umm Sidd – Jest to przylądek znajdujący się nad Zatoką Akaba Morza Czerwonego. To także nazwa dzielnicy hotelowej miasta oraz rafy koralowej. Turystów przyciągają w to miejsce piękne plaże oraz miejsca, w których można nurkować. Osoby chcące spędzić w tym miejscu kilka dni, znajdą bogatą ofertę hotelową w różnym standardzie, bowiem w Ras Umm Sidd znajduje się ok. 50 hoteli.

Wieża – To przylądek nad Zatoką Akaba Morza Czerwonego położony w południowej części Półwyspu Synaj, a także nazwa dzielnicy hotelowej. Jadąc na północ od przylądka dotrzemy do Południowej Bazy Międzynarodowych Sił Obserwacyjnych.

Naama Bay – to jSharm el Sheikh Naama Bay centreedna z bardziej luksusowych dzielnic miasta Skarm el-Sheik. To doskonałe miejsce dla turystów, których pasją jest nurkowanie, ponieważ znajduje się tu wiele raf koralowych. Początkowo dzielnica ta była jedynie małą osadą, która z biegiem czasu bardzo się rozrosła. Na terenie Naama Bay znajduje się kilka hoteli, które oferują swe usługi przybywającym turystom.

Nabk – to dzielnica znajdująca się w północno-wschodniej części miasta. Znajduje się w niej kompleks pięknych i bogato wyposażonych hoteli, które zapewniają swym gościom dostęp do plaży i miejsc, w których można nurkować. Dzielnica ta oferuje turystom także nowoczesne centra handlowe, rozrywkowe, a także sportowe.

Klasztor Świętej Katarzyny – To obiekt godny zwiedzenia. Usytuowany jest u stóp Góry Świętej Katarzyny. Legenda głosi, ze w klasztorze tym Bóg Jahwe przemówił do Mojżesza, ukazując się jako płonący krzak. Budowla ta jest najstarszym klasztorem chrześcijańskim w Egipcie.

One Response to Sharm el-Sheik – atrakcje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × cztery =