browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Tunezja – atrakcje, pogoda, organizacja wyjazdu

Posted by on 12 sierpnia, 2022

Tunezja jest jednym z popularnych kierunków urlopowych. Zachwyca swoim orientalnym czarem, pięknymi plażami, ciepłym morzem oraz wyśmienitą kuchnią. Jej atutem jest również wspaniała pogoda, dlatego swoje wakacje w Tunezji można zaplanować w różnych terminach. Sprawdź najważniejsze informacje o Tunezji!

Tunezja

Gdzie znajduje się Tunezja?

Tunezja jest krajem położonym na terenie północnej Afryki, nad wybrzeżem Morza Śródziemnego.

Do Tunezji najłatwiej można dostać się drogą lotniczą. Czas podróży z Polski wynosi około 3 godzin.

Jak można spędzić czas w Tunezji?

Tunezja oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji dla każdego, kto zdecyduje się ją odwiedzić.

To doskonałe miejsce do leniwego wypoczynku. Ciepłe Morze Śródziemne oraz plaże zachęcają do relaksu w promieniach słońca.

W Tunezji można również zwiedzać zachwycające zabytki, wśród których wiele znajduje się na liście UNESCO ze względu na swoją unikatowość.

Tunezja jest przy tym świetnym pomysłem na rodzinne wakacje, ponieważ oferuje wiele wciągających atrakcji dla najmłodszych, między innymi parki rozrywki, parki wodne, zoo.

Co warto zobaczyć w Tunezji?

W Tunezji na odwiedzających czeka multum pięknych zakątków. Są to starożytne miasta, zabytki, piaszczyste plaże, dzięki czemu każdy turysta może znaleźć dla siebie coś ciekawego, by miło spędzić czas w tym kraju.

Do największych atrakcji w Tunezji zaliczane są:

 • Plaże – piękne plaże znajdują się w wielu lokalizacjach w Tunezji, między innymi w miejscach jak Tabarka, Dżerba, Bizerta.
 • Medyna w Tunisie – jest to prawdziwie magiczne miejsce z zabytkową zabudową mieszkalną, handlową, meczetami i pałacami, dlatego trzeba je zobaczyć podczas pobytu w tym mieście. Warto też odwiedzić Narodowe Muzeum Bardo.
 • Medyna w Susie – można oglądać tam resztki budowli starożytnych, w tym fenickich, rzymskich i bizantyjskich.
 • Wielki meczet w Susie – zabytkowa budowla pochodząca z IX wieku naszej ery.
 • Kartagina – wyjątkowe miejsce będące pozostałościami miasta punickiego i rzymskiego.
 • Medyna w Kairuanie – można oglądać na jej terenie zabytki islamu.
 • Amfiteatr w Al-Dżamm – jeden z najznamienitszych zabytków Tunezji, który jest trzecim pod względem wielkości na świecie. Był on budowany w III wieku naszej ery.
 • Karkawan – ruiny starożytnego miasta punickiego, na terenie którego zachowała się również nekropolia z mozaikami.
 • Dougga – stanowisko archeologiczne, które prezentuje dawne miasto, w przeszłości punickie, a następnie rzymskie. Na jego terenie znajdują się teatr rzymski, kapitol.
 • Park Narodowy Aszkal – park położony u wybrzeży Morza Śródziemnego, cenny rezerwat przyrody znajdujący się wokół jeziora Aszkal.

Pogoda w Tunezji – kiedy warto wyjechać?

Tunezja ma klimat śródziemnomorski. Pogoda w tym kraju sprzyja wypoczynkowi przez większość roku, poza okresem zimowym, gdy temperatura jest najniższa i sięga około 15 stopni Celsjusza.

Najlepsza pogoda na wakacje w Tunezji to miesiące czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień, gdy temperatura dochodzi tam około 26-29 stopni Celsjusza. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień i to również w tym okresie temperatura wody w Tunezji jest najwyższa.

Na pustynnych terenach Tunezji wieje samum, czyli gorący i suchy wiatr, który pojawia się w okresie od kwietnia do czerwca.

Na co uważać w Tunezji?

Tunezja jest uznawana za dość bezpieczny kraj, jednak wczasowicze muszą pamiętać o kilku ważnych zasadach. Na co uważać podczas pobytu w Tunezji?

Najlepiej unikać samotnych spacerów, aby nie narazić się na kradzieże lub nagabywanie przez mieszkańców.

Warto też pamiętać o tym, że wtedy, gdy planuje się odwiedzić miejsca kultu religijnego, powinno się włożyć zakrywające ciało ubrania jak długa spódnica lub długie spodnie.

Wakacje w Tunezji – jak je zorganizować?

Wczasy w Tunezji można zaplanować samodzielnie albo można skorzystać z jednej z dostępnych ofert w biurach podróży.

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wybranie biura podróży, które może wtedy zająć się kompleksową organizacją wyjazdu. Wycieczki oferowane są razem z przelotem, transportem oraz noclegami. Dostępne są także wycieczki objazdowe, podczas których można zwiedzać ciekawe zakątki Tunezji z przewodnikiem.

Podczas organizacji wakacji w Tunezji trzeba pamiętać o tym, by zakupić ubezpieczenie turystyczne dopasowane do swoich potrzeb, aby uniknąć ewentualnych kosztów w razie niespodziewanych zdarzeń. Na indywidualne ubezpieczenie turystyczne warto również zdecydować się wtedy, gdy planuje się wyjazd z biurem podróży.

Tunezja – podstawowe informacje

Przed zaplanowaniem swojej wycieczki do Tunezji sprawdź najważniejsze informacje o tym kraju:

 • Waluta Tunezji – dinar tunezyjski (TND).
 • Ceny w Tunezji – niskie i umiarkowane, na przykład kolacja dla dwóch osób to 130 TMD.
 • Dokumenty w Tunezji – do wyjazdu potrzebny jest paszport ważny przez co najmniej 3 miesiące od momentu opuszczenia kraju. W przypadku pobytu do 90 dni wiza nie jest potrzebna.
 • Język w Tunezji – arabski.
 • Komunikacja w Tunezji – taksówki, tramwaje, autokary. Ceny to około 1-2 TND za bilet, natomiast podróż taksówką to około 10-12 TND.
 • Długość lotu do Tunezji – około 3 godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 6 =