browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wycieczka do Maroka. Jak ją zaplanować? Co warto zobaczyć w Maroko?

maroko
Posted by on 5 kwietnia, 2020

Maroko to kraj, który zachwyca od pierwszego spojrzenia. Położony jest w Afryce, lecz od Europy dzieli go zaledwie kilkanaście kilometrów. Czaruje swoją bogatą kulturą, orientalnymi widokami, zapachami i smakami. Dodatkowo wakacje w tym malowniczym kraju wcale nie są związane ze sporym kosztem. Sprawdź, jak przygotować się na wyjątkową przygodę w Maroko!

Gdzie znajduje się Maroko?

Maroko to afrykański kraj, który znajduje się w północno-zachodniej części kontynentu. Leży nad Morzem Śródziemnym oraz Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Algierią, z Hiszpanią oraz z Saharą Zachodnią.

Stolicą Maroka jest Rabat – miasto leżące nad Oceanem Atlantyckim. Największą metropolią kraju jest Casablanca, która także położona jest na wybrzeżu Atlantyku. Inne duże miasta to Fez, Marrakesz, Agadir.

Kraj zamieszkany jest przez dwie grupy etniczne – to Arabowie i Berberowie. Najczęściej używany język to arabski, natomiast drugim z nich jest berberyjski. W turystyce stosowane są najczęściej język angielski i język francuski.

Jednostka monetarna – waluta Maroka to dirham marokański (MAD).

Kiedy warto odwiedzić Maroko?

Swoje wakacje w Maroko można zaplanować praktycznie w dowolnej porze roku, ponieważ panująca tam aura sprzyja przez wszystkie miesiące. Pogoda jest ładna nawet w zimie, dlatego wyjazd w tym okresie może być odskocznią od chłodu i śniegu.

Jak zaplanować wycieczkę do Maroko?

Obecnie wycieczki do Maroka oferowane są przez liczne biura podróży, ale również można zorganizować wyjazd we własnym zakresie.

Na miejsce najłatwiej dostać się przez lot samolotem – dostępne są także bezpośrednie połączenia z polskich lotnisk, dzięki czemu można dostać się na miejsce w kilka godzin. Przy samodzielnym planowaniu wakacji warto też wykonać rezerwację noclegów online.

Wybierając imprezy organizowane przez biura turystyczne, można po prostu wykupić interesujący wariant – biuro zadba o przelot, zakwaterowanie, jedzenie, atrakcje, opiekę na miejscu.

Czy do Maroko potrzebny jest paszport?

Często pojawiającym się pytaniem przy planowaniu wyjazdu jest: czy do Maroko potrzebny jest paszport? Tak, jest on niezbędny. Ważność paszportu musi kończyć się po zakończeniu wyjazdu.

Obywatele Polski, którzy udają się do Maroka w celach turystycznych na okres do 90 dni, nie muszą ubiegać się o wizę.

Maroko – co zobaczyć?

Maroko to wiele zachwycających miejsc. Na zwiedzanie warto więc poświęcić jak najwięcej czasu, aby poznać zachwycające zakątki tego wspaniałego kraju. Co zobaczyć podczas swojego wyjazdu?

Atrakcje w Maroko:

  • największe miasta – Casablanca, Rabat, Marrakesz, Agadir, Tanger, które zawierają wiele zabytków jak medyny (stare części miasta), pałace, meczety, ogrody
  • wąwóz Dades i kanion Todra
  • pustynia Erg Chebbi
  • góry Atlas

Podczas wyjazdu warto także zasmakować w lokalnym jedzeniu, na przykład specjałach jak harira, tadżin, pastilla, szaszłyki, dania z baraniną, kuskusem.

Co kupić w Maroko?

Maroko zachwyca swoim bogactwem, dlatego przed wyjazdem warto zabrać jego cząstkę ze sobą. Najlepiej zrobić to przez zakupienie pamiątek. Zatem, co przywieźć z Maroka?

W Maroku warto kupić olejek arganowy – to cenny olej naturalny produkowany z drzewa arganowego rosnącego jedynie w tym kraju. Tradycyjnie wytwarzają go Berberzy. Także świetnym pomysłem będzie zakup ceramicznego naczynia do tadżin. Z Maroka można przywieźć również przyprawy, ubrania, rękodzieło, kosmetyki.

Zatem wakacje w Maroko to doskonały wybór dla każdego, kto chciałby zobaczyć orientalny kraj czekający na progu Afryki – wspaniałe widoki, zapierające dech w piersiach zabytki, piękna pogoda, wyśmienita kuchnia – to wszystko składa się na niezapomniany wyjazd, który na długi czas pozostanie w pamięci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 6 =