browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Zachwycająca Casablanca – największe miasto w Maroko

casablanca
Posted by on 24 lipca, 2021

Położona na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego Casablanca to największe miasto w Maroko, które liczy sobie ponad 3,4 miliona mieszkańców. To ważny ośrodek całego kraju, który także jest często odwiedzany przez turystów. Kiedy warto zaplanować swoją podróż do Casablanki? Co warto tam zobaczyć?

Casablanca – najważniejsze informacje

Miasto Casablanca jest położone w zachodniej części Maroka. To ważny port morski nad Oceanem Atlantyckim. Także jest to duży ośrodek przemysłowy i kulturowy kraju.

Casablanca wielu kojarzy się też z kultowym filmem noszącym jego nazwę – od tego czasu liczba turystów w Casablance systematycznie rosła. Dzisiaj jest to bardzo chętnie odwiedzane miasto, które może zaproponować wiele ciekawych atrakcji.

Pogoda w Casablance – kiedy jechać?

Położona w afrykańskim Maroku Casablanca to miasto zapewniające świetną pogodę niemalże przez cały rok. Kiedy jechać do Casablanki?

Temperatury o wszystkich porach roku utrzymują się na dogodnym poziomie. Najcieplej jest latem, gdy średnio jest to około 25-27 stopni Celsjusza. Wiosną i jesienią temperatury wynoszą zwykle około 20-24 stopni. Zimą w Casablance jest to zwykle około 17 stopni Celsjusza, dlatego także wtedy miasto zaprasza turystów. Gdy zatem pogoda w Polsce nie sprzyja, warto obrać kierunek Maroko!

Casablanca – atrakcje turystyczne

Casablanca ma wiele pięknych zakątków, dlatego każdy, kto lubi zwiedzać, na pewno spędzi tam udany czas. Co zobaczyć w tym największym mieście w Maroko?

  • plac Place des Nations Unies – punkt, od którego wielu turystów rozpoczyna zwiedzanie, nowa dzielnica miasta położona przy granicy zabytkowej medyny
  • medyna – historyczne centrum miasta, które zachowało swój tradycyjny wymiar, zachwyca swoimi pięknymi uliczkami, zapachem orientalnych przypraw, różnobarwnymi kolorami tkanin na stoiskach kupców, spacery medyną w Casablance to jeden z obowiązkowych punktów wycieczki, można tam też zakupić różne pamiątki z wakacji
  • Meczet Hasana II – nowy meczet, którego budowę rozpoczęto w latach osiemdziesiątych, położony jest nad wybrzeżem, to trzeci pod względem wielkości meczet na świecie
  • Wielki Meczet – zabytek pochodzący z XVIII wieku

Jak dojechać do Casablanki?

Dostanie się do Casablanki nie stanowi najczęściej żadnych problemów. Do tego malowniczego miasta można dojechać autokarem czy kolejami z innych części Maroka, natomiast bezpośrednio z Polski najlepszym środkiem transportu jest samolot.

Około 30 kilometrów na południe od miasta znajduje się port lotniczy Casablanca, który obsługuje połączenia krajowe i międzynarodowe. Można wtedy szybko i bezpiecznie dostać się do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =