browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Karnawał w Rio de Janeiro

Posted by on 20 września, 2011

karnawal w Rio de janeiroW Polsce karnawał nie jest obchodzony zbyt hucznie. Osoby starsze najczęściej spędzają go w domach przed telewizorem lub wśród kilku przyjaciół, młodzi natomiast preferują imprezy domowe w większym gronie lub też wyjścia na dyskoteki. Jeśli jednak marzy nam się karnawał z prawdziwego zdarzenia, a dysponujemy odpowiednią gotówką, udajmy się w podróż, np. do Rio de Janeiro, tam bowiem odbywa się chyba najbardziej znany karnawał na świecie, który trwa kilka dni. Zabawa jest na prawdę przednia, bowiem można przywdziać prawdziwie karnawałowe stroje i potańczyć w rytmie ognistej samby, przemierzając ulice miasta. Dodatkowo liczba osób, biorących udział w takiej imprezie, jest naprawdę imponująca, gdyż co roku liczba uczestników przekracza 100 tysięcy.

 

W trakcie zabawy, wszyscy biorący udział w tym przedsięwzięciu, bardzo chętnie się przebierają, nikt nie wstydzi się wystąpić w kolorowych strojach z piórami lub pokazać trochę więcej ciała. Całe miasto podporządkowane jest rytmowi karnawałowego szaleństwa. Zanim zacznie się karnawał szkoły tańca, w których można nauczyć się kroków ognistej samby pękają w szwach. Każdy chce się nauczyć tańczyć tak, jak robią to rodowite Brazylijki, a ci, którzy nie znają kroków tańczą w swoim własnym rytmie i tempie bawiąc się równie dobrze, jak profesjonalni tancerze. Iście karnawałowa atmosfera udziela się wszystkim jej uczestnikom. Oprócz samych uczestników, do Rio przybywają turyści chętni jedynie zobaczyć na własne oczy to niezwykłe widowisko. A jest co podziwiać…

One Response to Karnawał w Rio de Janeiro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + jeden =