browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Indie – zwyczaje

Posted by on 2 czerwca, 2011

Indie, to państwo znajdujące się w Azji Południowej. Podzielone zostało na 28 stanów, 6 terytoriów i 1 terytorium stołeczne. Oto jakie zwyczaje panują w Indiach:

Mieszkańcy: Wybierając się do Indii należy poznać zwyczaje tego kraju. Ponieważ ich nieprzestrzeganie może zostać bardzo źle odebrane. Mieszkańcy Indii są mieszaniną różnych kultur. Pierwsze wrażenie, tuż po przybyciu do tego kraju może nie być najlepsze, ponieważ przechadzając się ulicami Indii zauważymy wielu żebraków.siva Są to ludzie, którzy w taki właśnie sposób zarabiają na życie. W dodatku nie przymusowy, ale dobrowolny. W Indiach bardzo ważne jest przestrzeganie etykiety religijnej. Istnieje wiele zwyczajów i nakazów, z którymi trzeba się zapoznać, aby nie popełnić gafy. Bardzo ważnym obowiązkiem jest zdejmowanie obuwia, jeśli chcemy wejść do meczetu. Jednak zasada ta przenosi się również na życie prywatne, bowiem odwiedzając kogoś w jego domu, będziemy musieli uczynić to samo. Witając się z Hindusem, należy podać rękę na powitanie, w innym razie możemy zostać odebrani negatywnie i narazimy się na niepotrzebną krytykę.
Inaczej sytuacja wygląda, kiedy mężczyzna chce się przywitać z Hinduską, wówczas, to ona pierwsza musi podać rękę, w innym wypadku, gdy mężczyzna uczyni taki gest jako pierwszy, może zostać uznać za nachalnego i zrazić do siebie kobietę, z którą pragnie się przywitać. Wybierając się do świątyni, należy pamiętać o kilku ważnych elementach. Po pierwsze należy zdjąć obuwie, po drugie należy się ubrać stosownie.

Kobiety udając się na modły, mają obowiązek zasłonięcia sobie twarzy. Powinny mieć także nakrycie głowy oraz długą spódnicę zakrywającą nogi. Nie wolno fotografować wnętrza świątyni, chyba, że zapytamy o pozwolenie i je uzyskamy. Zabronione jest także wnoszenie na terem meczetu wyrobów ze skóry, gdyż może to zostać odebrane jako obraza i znieważenie. Warto, będąc w świątyni, podarować jakieś datki na różne cele. Wszystko należy wykonywać prawą ręką, gdyż w Indiach uważa się, że lewa ręka jest nieczysta.

Jedzenie: Na ujednolicenie się kuchni indyjskiej wpływ miały wierzenia religijne. Podstawowym składnikiem większości indyjskich potraw jest ryż. Wiele dań jest przyrządzanych na bazie warzyw i owoców, ponieważ wielu Hindusów, to wegetarianie. Do najbardziej popularnych oprócz ryżu należą groch, soczewica, fasola. Kuchnia indyjska jest zróżnicowana regionalnie. Do najczęściej wybieranych mięs spożywanych na obiad należą: baranina, jagnięcina, mięso kozie. Wołowiny się tu nie spożywa, ponieważ nie pozwalają na to względy religijne. Oprócz mięs, w jadłospisie pojawiają się też ryby. Przed rozpoczęciem jedzenia, hindusi dokładnie sprzątają kuchnię i myją naczynia.

Święta: Do najważniejszych świąt obchodzonych w Indiach należą: Święto Republiki – 26 stycznia, Dzień Niepodległości – 15 sierpnia, urodzin Mahatmy Gandhiego – 2 października, Rath – Jatra – święto powozów, Naag Panćami – hinduskie święto poświęcone wężowi Ananta, Dussehra, Diwali (Deepawali), Gowardhana Pudża  – hinduskie święto na cześć świętych krów

3 Responses to Indie – zwyczaje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =