browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Gdzie Polacy jeżdżą na narty?

Posted by on 22 lipca, 2013

Sporty zimowe są wśród Polaków bardzo popularną formą aktywnego wypoczynku. Najchętniej w okresie zimowym nasi rodacy wyjeżdżają na narty, jednak coraz więcej osób próbuje swoich sił także jeżdżąc na snowboardzie.

Wyjazdy w góry najczęściej planuje się na okres świąteczny lub też ferie zimowe, zwłaszcza, gdy posiada się dzieci. Kilkudniowe wypady na narty to w niektórych rodzinach wieloletnia tradycja. Młodzi ludzie także chętnie wyjeżdżają razem ze znajomymi podszkolić swoje umiejętności w jeździe na nartach. Nie da się jednak ukryć, że w ostatnim czasie to snowboard jest najbardziej popularny, zwłaszcza wśród nastolatków.

Niestety, na zimowe wyjazdy nie wszyscy mogą sobie pozwolić, a jedynie osoby dobrze zarabiające. Ci o przeciętnych zarobkach decydują się z reguły na wyjazdy głównie w okresie letnim.

Od upodobań, ale też od poziomu zarobków, zależy również kierunek zimowych wyjazdów urlopowych. Część Polaków pozostaje w kraju i kieruje się na południe Polski. Najbardziej oblegane miejscowości w czasie zimy to przede wszystkim Zakopane oraz Białka Tatrzańska.

Coraz częściej nasi rodacy wybierają się też w dalsze podróże, gdyż ceny zagranicznych wyjazdów stale spadają. Na narty najchętniej jeżdżą do Włoch i Austrii. Trudno się dziwić. Stoki narciarskie w tych krajach są naprawdę imponujące. To doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Szczególną popularnością cieszy się włoska miejscowość Livigno. Przyciąga ona turystów nie tylko ze względu na możliwość uprawiania zimowych sportów, ale też z powodu niskich cen w sklepach, wynikających z położenia miasta w strefie wolnocłowej.

Nieco tańszą alternatywą jest wyjazd do naszych południowych sąsiadów. Takie kraje, jak Czechy i Słowacja, oferują konkurencyjne ceny, dlatego wielu Polaków bardzo chętnie planuje urlop właśnie w tej części Europy. W wielu przypadkach zakwaterowanie czy opłaty za korzystanie ze stoku są tam znacznie niższe niż w Polsce. Niektórzy decydują się na zorganizowane wyjazdy inni przyjeżdżają do wybranej miejscowości i na własną rękę szukają noclegu. Najlepiej jednak wcześniej zarezerwować miejsce w hotelu lub mniejszym ośrodku.

Więcej na temat zimowych wyjazdów znajdziesz na www.snowtrex.pl.

15 Responses to Gdzie Polacy jeżdżą na narty?

 1. Hubertos

  Trzeba zwrócić uwagę na pewien bardzo miły fakt – Polacy coraz częściej wybierają się na narty w polskie góry;-) Ja preferuje w szczególności Bieszczady – może nie są one najwyższe, ale jak dla mnie najpiękniejsze

 2. Petro-system

  Jestem ciekaw ile osób jeździ z Polski do Lipna nad Wełtawą na narty (na południe od Czeskich Budziejowic). Byłem tam ostatnio latem i oprócz idealnej bazy noclegowej (np. Marina) jest tam wyciąg i wiele stoków narciarskich, a nie wierzę, żeby ceny były wygórowane.

 3. Tomek

  Faktycznie, z Włochami czy Austrią ciężko cokolwiek porównywać. Najlepsze warunki dla narciarzy, ale fakt faktem, że chcąc zaoszczędzić musimy wybierać spośród skromnych apartamentów. Tańsze kierunki to nie tylko Czechy czy Słowacja, ale również… Turcja!

 4. franek

  Czechy i Słowacja są świetne w porównaniu z naszym krajem, nawet nie ma co porównywać… trasy lepiej przygotowane, lepsza infrastruktura i kolejek mniej. Zakopane to jakaś masakra…

 5. Greg

  Świetny blog! aż miło się czyta, widać że podróże to Twoja pasja, pozdrowienia od zespołu portalu turystycznego http://www.nocuje.net i traviboo.com

 6. Daria

  Faktycznie Zakopane jest tak zapchane, że ciężko się tam poruszać gdziekolwiek. Dlatego lepszą alternatywą są słowackie Tatry:)

 7. Migdałka

  Ja tam stawiam na polskie góry, ze szczególnym uzwzględnieniem Bieszczad. Może stoki nie wyglądają tak jak w Czechach czy Austrii, ale klimat jest wyjątkowy i jest dość tanio.

 8. Sosnowiczanin

  Mi pozostał na razie wyciąg w Sosnowcu – to nie góry ale jest sztuczny. Wiecznie kasy tylko brak…

 9. Narciarka

  Ja często jeżdżę z rodziną na Słowację, bo tam są lepsze stoki, ale w Polsce też można znaleźć kilka fajnie przygotowanych tras 🙂

 10. Barka

  Niestety w tym roku pozostaje tylko udać się za granicę, przynajmniej na razie – cała nadzieja na opady w ferie..

 11. Ustczanin

  Ja osobiście najbardziej lubię Włochy, a dokładnie miejscowość Livigno, tam jest super 🙂

 12. Marcel

  ja na przykład lubię bardzo narciarskie krainy w Austrii. jest bardzo dużo ciekawych miejsc w tym kraju gdzie można spędzić miło czas na nartach.

 13. campingi.net

  Jestem raczej początkującym narciarzem więc nie mam też wielkich wymagań. Kilka dni temu wróciłem z naszych polskich gór i jestem zadowolony. Może za jakiś czas wybiorę się na Słowację bo słyszałem o tamtejszych stokach wiele dobrego, jednak na dziś w zupełności wystarczy mi to co jest u nas 🙂

 14. Angie

  Chopok jest warty polecenia, bywam co roku

 15. wyjazdy na narty

  Lubię gdy zimą jest dużo śniegu i można jeździć na nartach. Dlatego najczęściej wybieram się na narty do Włoch. Tam mają świetne stoki, zawsze wracam do domu zadowolona i długo wspominam wyjazdy. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 2 =